Головними принципами німецького лібералізму, на які варто звернути увагу в процесі реалізації Нового економічного курсу для України і побудови соціальної ринкової економіки є такі:

  • Системна активна робота національних державних органів з розбудови інституційного устрою **власної країни замість пасивного слідування за течію подій, несистемних дій з кон'юнктурних міркувань і спонтанного хаотичного реагування на проблеми, що виникають.
  • Повернення суттєвого значення і потужного впливу правовим і економічним наукам на процеси практичної розбудови** економічної моделі, за якою розвиватиметься країна, та на фундаментальні рішення політико-правового і економічного характеру. Подолання проблеми професійного невігластва і відірваності практики державотворення від правових і економічних наук. Недопустимо прийняття рішень державного рівня на основі особистих бізнес- або політичних інтересів певних угрупувань, тому що саме це занурює країну у хаос та безлад.
  • Принцип поєднання свободи і порядку; активна роль держави у вивільненні підприємницької ініціативи і забезпеченні конкурентного середовища. Вирішальним джерелом економічного розвитку є розвиток вільної чесної конкуренції та активної підприємницької ініціативи. Проте конкуренція не виникає і не зберігається спонтанно, завжди існують загрози для чесної конкуренції та вільної підприємницької ініціативи з боку великих бізнес-угрупувань, картельних зговорів, державних чиновників і олігархічних структур**. Тому необхідні активні державні заходи щодо забезпечення належних правових умов для створення конкурентного середовища та захисту конкурентного порядку.

4 Підтримано0 Поправок