3) По сфері ВДЕ задекларовані досить амбіційні цілі. Разом з тим, відсутні конкретні заходи для розвитку різних напрямків ВДЕ для досягнення відповідних цілей.

Для подальшого розвитку потужностей вітрової та сонячної енергетики порівняно великої потужності, необхідно вирішити питання цінового навантаження на енергоринок в зв'язку з високими "зеленими" тарифами порівняно з цінами на електроенергію, вироблену з традиційних джерел, та технічної спроможності енергосистеми приймати "зелену" енергію без обмежень. В перспективі можуть бути прийняті відповідні законодавчі зміни26. При цьому слід зауважити, що у разі прийняття недосконалого механізму ціноутворення на електроенергію, вироблену такими об'єктами, це може негативно вплинути на досягнення цілей ЕСУ 2035 по збільшенню частки ВДЕ в енергобалансі, які домінують у міксі ВДЕ. Завдання полягає у розвитку ВДЕ в умовах роботи на ринку електроенергії за новими правилами, які вступають в дію з 1 липня 2019 року, за підтримки держави. При цьому має забезпечуватися баланс інтересів усіх учасників: споживача, держави, інвестора.

Відсутні конкретні заходи по розвитку децентралізованої енергетики, що має потенціал в громадах, ОСББ, приватних домогосподарствах.


0 Підтримано0 Поправок