Ціль 7– Інформаційна прозорість

Відкриті дані про прозоре функціонування енергетики.

Основні заходи та інструменти для виконання Цілі 7:

Відкритість галузі забезпечується в першу чергу за рахунок оприлюднення даних, які стосуються діяльності різних її секторів. Запроваджується практика щодо консолідованого та змістовного оприлюднення інформації, яке в цілому дозоляє визначити стан енергетики за поточні періоди: видобуток природного газу, нафти і вугілля, виробництво теплової і електричної енергії, постачання, споживання, експорт та імпорт всіх видів енергетичних ресурсів. Визначається відповідальний ЦОВВ за зведення та оприлюднення зведених даних (з визначеним переліком) на інформаційному веб-ресурсі у встановлені терміни, що закріплюється законодавчо.

Така ініціатива пов'язана з розбіжністю багатьох даних по різних сегментах енергетичних ринків, які оприлюднюються (дублюються) одночасно різними ЦОВВ. Також слід зазначити, що Державна служба статистики України оприлюднює дані про стан справ в галузі тільки за минулі періоди з інтервалом двох років (станом на кінець 2018 року доступна інформація за 2016 рік).

Розробники/ Відповідальні ЦОВВ: Міненерговугілля, НКРЕКП, Держенергоефективності (Державна служба статистики України – при необхідності).


0 Підтримано0 Поправок