Основні заходи та інструменти для виконання Цілі 2:

Ринок електричної енергії

1)**Впровадження повномасштабного ринку електроенергії**: ринок двосторонніх договорів, ринок на добу наперед та внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок, ринок допоміжних послуг (далі – новий ринок електричної енергії).

Відповідно до ЗУ "Про ринок електричної енергії", одночасне впровадження всіх сегментів нового ринку передбачається з 1 липня 2019 року. Вчасний запуск та ефективна робота ринку на початку залежить від реалізації ряду заходів, в тому числі пов'язаних з підготовкою самих учасників ринку. В той же час, зведений план-графік заходів Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії (далі – КЦ) вказує на порушення термінів, встановлених Законом, по заходах, більшість з яких стосуються вимог щодо підготовки НЕК "Укренерго" до виконання функцій оператора системи передачі (ОСП), від чого безпосередньо залежить інтеграція ринку електричної енергії України до регіональних енергетичних ринків, з наступним входженням до загальноєвропейського енергетичного ринку. Тому необхідно прискорити виконання наступних заходів на виконання вимог Закону:

  • проведення корпоратизації НЕК "Укренерго" шляхом перетворення в акціонерне товариство, 100% акцій якого належить державі (розпорядження КМУ від 22.11.2017 № 829-р);
  • сертифікація ОСП та одночасне розмежування повноважень щодо управління ОСП та активами у виробництві електроенергії (анбандлінг; в даному випадку передача НАЕК "Енергоатом" та "Укргідроенерго" від Міненерговугілля іншим ЦОВВ).

0 Підтримано0 Поправок