Розробники/ Відповідальні ЦОВВ: Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, НКРЕКП, Держенергоефективності.

3) Спрощення процедур для виробників електроенергії з ВДЕ середньої та малої потужності.

Для об'єктів ВДЕ середньої і малої потужності, які виробляють електроенергію в першу чергу для забезпечення власних потреб підприємств, громад чи фізичних осіб-підприємців, передбачити умови продажу надлишків такої енергії (загальний обсяг виробництва за різницею обсягів власного споживання) відповідно до положень порядку, встановленого діючим законодавством для приватних домогосподарств, які виробляють електроенергію сонячними та вітровими електростанціями потужністю до 30 кВт. В свою чергу це значно спрощує розвиток таких об'єктів, звільняючи від обов'язкового ліцензування та затвердження "зеленого" тарифу в НКРЕКП, отримання статусу члена ОРЕ та укладання договірних стосунків з енергоринком. Приєднання таких об'єктів передбачити відповідним порядком, як це передбачено для приватних домогосподарств, що на практиці відбувається значно простіше порівняно з приєднанням інших об'єктів будівництва до мереж. Розрахунки за відпуск надлишків електроенергії в мережу здійснюється між споживачем та відповідною енергокомпанією (обленерго).

Для ОСББ та юридичних осіб зі статусом неприбутковості також передбачити умови продажу надлишків виробленої електроенергії об'єктами ВДЕ за вищевказаною спрощеною процедурою, а також врегулювати питання щодо оподаткування доходів, отриманих від продажу електроенергії у відповідності з податковим законодавством. Сплата податку від продажу призводить до втрати статусу неприбутковості, що стримує розвиток об'єктів ВДЕ такими ОСББ чи юридичними особами. В той же час цей сектор має досить високий потенціал для децентралізованої енергетики. В Україні зареєстровано понад 27 тисяч ОСББ.

Передбачається розробка відповідних законодавчих ініціатив, з подальшою реєстрацією проекту закону у Верховній Раді. Основні зміни стосуються Закону України "Про ринок електричної енергії". Порядок продажу надлишків електроенергії для вищевказаних виробників може розроблятися окремо, або шляхом внесення змін до діючого Порядку продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, затвердженого постановою НКРЕКП від 27.02.2014 № 170.


0 Підтримано0 Поправок