1. Створення реального земельного кадастру і збереження мораторію на продаж земель до створення належних правових механізмів реєстрації і захисту права приватної власності на землю.

Формально наявний, але не заповнений державний земельний кадастр, не формує основоположних умов для функціонування ринку землі. За висновком експертів, електронний земельний кадастр має непогані характеристики з точки зору функціональних можливостей, але брак його інформаційного наповнення зводить нанівець усі здобутки.

Скасуванню мораторію на продаж землі має передувати розробка і широке громадське обговорення проекту закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який знову ж таки вимагає наявності працюючого земельного кадастру, а також створення базової інфраструктури для діяльності дрібних фермерів (див. далі). Це передбачає проведення громадських слухань, національних і міжнародних консультацій, широкого суспільного обговорення зазначених проблем з участю науковців, експертів, практиків з міжнародним досвідом із залученням міжнародних інститутів, аналітичних центрів і організацій, що борються із захопленням земель глобальними інвесторами. Сам проект закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» повинен містити ряд застережень щодо зміни цільового призначення землі сільськогосподарського призначення, обмежувати право набуття власності на землю з боку нерезидентів, а також надавати пільгові права на придбання землі дрібним фермерам, які вже мають професійний досвід діяльності у сфері сільського господарства і мешкають у даній місцевості.


0 Підтримано0 Поправок