У світі продовжує набирати сили тенденція поглиблення зв'язків між ринками фінансових інструментів, паливно-енергетичних ресурсів і ринком сільськогосподарської продукції. Це не стільки сприяє стійкому розвитку сільськогосподарського виробництва, скільки підживлює фінансові спекуляції із землею та стимулює поглинання сільськогосподарських земель виробництвом біопалива, що веде до руйнації якості земель і загострює дефіцит продовольчих товарів.

Звіти та аналітичні статті громадських організацій по боротьбі з бідністю та голодом (наприклад, Oxfam International Report) акцентують увагу на тому, що «Іноземні інвестори активно таргетують країни із слабкими корумпованими урядами в цілях швидкої і дешевої (їх вартість значно нижче світової ринкової ціни) скупки високоякісних сільськогосподарських земель. Аналіз показав, що тільки між 2000 та 2011 роками у 56-ти бідних країнах третього світу відбулись подібні оборудки з поглинанням землі, які призвели до виселення місцевого населення, зникнення фермерських господарств, погіршення якості землі і загострення продовольчої кризи для громадян цих країн. Корумповані уряди стають гарним бізнесом для земельних інвесторів. Досить часто такі оборудки супроводжуються інтенсивною пропагандою, в якій для місцевого населення їх називають земельною реформою».1

В результаті дослідження «Oxfam International» на основі цих двох баз даних по 200 країнам виявся прямий кореляційний зв'язок: чим нижче якість управління і вище корупція органів влади в країні, тим більше сільськогосподарської землі в цій країні продавалось, віддавалось у довгострокову оренду іноземним інвесторам або монополізовувалось місцевими олігархами. В усіх цих випадках громадяни втрачали доступ до своєї землі та отримання з неї прибутків.


0 Підтримано0 Поправок