В) Неефективне використання земельного фонду і виснаження ґрунтів

Відсутність державної Стратегії розвитку землеволодіння та землекористування, започаткування несистемної земельної реформи та перманентні фінансово-економічні кризи спричинили суттєві дисбаланси у використанні земельного фонду, що поступово призводить до виснаження ґрунтів та створює ризики повного знищення найбільшого багатства держави. Підвищує рівень загроз в сфері зниження родючості ґрунтів можливе припинення мораторію на продаж землі в Україні, адже концентрація земельного банку у декількох десятків агрохолдингів створює ризики виснаженості ґрунтів у зв'язку із збільшенням посівів технічних та олійних культур, що диктується мотивами отримання швидких надприбутків.

Екстенсивне і нераціональне виробництво, яке практикується в Україні (без використання сівозмін, із внесенням великої кількості хімікатів та мінімальним внесення мінеральних добрив), виснажує ґрунти. Також не практикується належна очистка води, не контролюється рівень пестицидів у ґрунтах і нітратів у воді. Це призвело до катастрофічних наслідків деградації українських чорноземів. За оцінками експертів, у даний час 16 млн. га земель потребують рекультивації, консервації або істотного поліпшення.

На основі доступних статистичних даних ми виокремили основні причини зниження родючості ґрунтів і неефективного використання земельного фонду України:


0 Підтримано0 Поправок