З огляду на невизначеність щодо перспектив транзиту російського газу до ЄС, длярозширення транзитного потенціалу України необхідно реалізувати модель глобального європейського газового хабу , функціонування якого буде для європейських споживачів доцільнішим порівняно з альтернативними транзитними маршрутами.

Країни ЄС найбільше турбує фактор невизначеності і непередбачуваності українського маршруту транзиту газу. За таких умов, будь-яка альтернатива для Європи – це певною мірою хеджування потенційно можливих транзитних ризиків. Газовий хаб, створений за європейськими стандартами, може забезпечити для країн ЄС зазначену прогнозованість і визначеність у частині енергетичної безпеки (наприклад для Німеччини, як найбільшого покупця російського газу).

У випадку створення газового хабу Україна матиме реальні шанси перемогти у конкуренції з іншими транзитерами за допомогою ринкових переваг : ціни на вхід/вихід, вартості транзиту, наявності газових сховищ, гарантій ключових європейських держав і їхніх системних операторів газового ринку.


1 Підтримано0 Поправок