13.4.1. Відкриті дані

Відкриті державні та муніципальні дані це фундамент розвитку електронної демократії та ключовий чинник забезпечення прозорості урядування. Вони надають можливість розробникам, підприємцям, дослідникам та громадським активістам створювати сервіси та продукти, які сприятимуть вирішенню широкого спектру проблем українського суспільства, підвищать якість надання послуг та відкриють приховані можливості розвитку в усіх сферах.

Хоча в Україні сьогодні і діє Єдиний державний веб-портал відкритих даних data.gov.ua, де міститься понад 39000 наборів даних та 2700 розпорядників інформації, проте наразі не всі органи влади подають свої дані у вигляді, непридатної для цифрової обробки або ж набори даних не повні, значно ускладнює їх використання.

Окрім цього сучасні стандарти відкритості даних передбачають не просто викладення даних, а надання адміністративними органами стандартизованих програмних інтерфейсів (АРІ) для прямого доступу до їх актуальних даних (згідно з Директивою 2002/21/ЄC). Це дасть можливість розробляти безліч громадських і комерційних додатків, які запустять економіку даних.


0 Підтримано0 Поправок