За визначенням ЄЦБ, Стратегія монетарної політики (Monetary Policy Strategy – MPS) – це система цілей, інструментів, індикаторів і принципів ухвалення рішень, якими керується центральний банк за здійснення монетарної та валютно-курсової політики. Це гнучка система взаємопов'язаних елементів, спрямована на стратегічне регулювання, зокрема на мінімізацію найбільш руйнівних ризиків для даної країни.

Для підвищення ефективності Стратегії монетарної політики центрального банку критично важливим є системний підхід і чітка координація дій органів влади у сферах фіскальної, монетарної, валютно-курсової та економічної політики. Використання цих інструментів макрорегулювання без координації і врахування ризиків їх можливого деструктивного взаємовпливу призводять до циклічних коливань, які розхитують економічну систему і підштовхують її до кризи.

Головний принцип монетарно-фіскальної координації полягає в тому, що стратегічним орієнтиром для монетарної і фіскальної політики має бути спрямування на узгоджене підтримання динамічних станів зовнішньої (тобто рівноваги платіжного балансу) та внутрішньої рівноваги (тобто оптимального співвідношення темпів інфляції і економічного зростання).


2 Підтримано0 Поправок