###Світовий досвід

Країни без ПДВ: США, Канада, Швейцарія, Австралія, Сінгапур, Японія (податок з продажів Японії схожий на ПДВ, але є суттєві відмінності) та інші.

Податкова система США. На відміну від України податкова система у США є трирівневою, а подекуди й чотирирівневою. Так, у США податки встановлено на федеральному (національному) рівні, на рівні штатів, міст, іноді навіть районів. Основу федерального бюджету США становить податок на доходи фізичних осіб, який забезпечує 40 – 45% надходжень бюджету. Податок на прибуток юридичних осіб наповнює федеральний бюджет майже на 10%, відрахування на соціальне забезпечення (для виплати пенсій та на медичне забезпечення пенсіонерів) становлять 30 – 35% федерального бюджету; акцизний податок наповнює бюджет на 2 – 3%. У США діє податок з роздрібного продажу, що відкриває можливість для мінімізації оподаткування операцій з оптового продажу. Ця особливість непрямого оподаткування стала чинником популярності у США гіпермаркетів. Оскільки податки до федерального бюджету адмініструє національна податкова служба (IRS), а податки до бюджетів штатів та місцевих бюджетів – служби, утворені урядами штатів та органами місцевого самоврядування, то між цими службами функціонує система обміну інформацією. За наявності такого механізму один і той самий об'єкт контролюється декількома службами, що ускладнює спроби занизити оподаткування.

У Швейцарії об'єктом оподаткування податку з обороту є оптова торгівля, проте при цьому сектор послуг фактично вилучається з об'єкта непрямого оподаткування.


2 Підтримано0 Поправок