Так недосконале законодавче та регуляторне поле суттєво обмежує види фінансової діяльності, які можуть провадити небанківські установи; відсутнє нормативне визначення та врегулювання використання криптовалют.

Відсутність відкритих АРІ (програмних інтерфейсів додатків) в банківській системі ускладнює розробникам створення нових продуктів і послуг.

49% гравців на ринку шукають інвесторів для фінансування своєї діяльності, ще 45% вкладають власні кошти, 6% фінансують діяльність за рахунок власного прибутку – галузь є достатньо молодою і не спроможною до фінансування власного розвитку.

При цьому доступ FinTech-провайдерів до капіталу фінансування залишається обмеженим. На кінець 2017 року за даними внутрішньодержавної небанківської платіжної системи Global Money – більше двох третин FinTech-провайдерів вимагають інвестицій для подальшого існування і масштабування.

Для переважної більшості українських гравців джерелом доходів є комісійні платежі (у 48% - за реалізовані товари та послуги, а у 23,5% - це транзакційні комісії), тому розвиток FinTech бізнесу залежить від активного щоденного використання населенням цифрових фінансових сервісів.

В свою чергу масове залучення користувачів ускладняється відсутністю електронної ідентифікації громадян – ID картками чи MobileID.


0 Підтримано0 Поправок