Для демонстрації практичного застосування SupTech наведемо кейси з дослідження Financial Stability Institute of the BIS.

В Австралії Система аналізу та аналізу ринку (MAI) є інструментом SupTech для ринкового нагляду працює на озброєнні у Комісії з цінних паперів та інвестицій Австралії (ASIC). Інструмент збирає дані в реальному часі на всіх австралійських ринках основного та вторинного капіталу щодо операцій з похідними інструментами акцій і капіталу.

Дані передаються на велику платформу з набором додаткових технологій, що забезпечує візуалізацію, машинне навчання і сповіщення.

По-перше, сповіщення в режимі реального часу визначають аномалії на ринках. Ці сповіщення інтегровані у щоденні операції та робочі процеси персоналу.

По-друге, з'являються великі можливості аналізу історичних даних, які дають змогу оцінити великі та складні ризики в поєднанні з суміжними галузями.

Сінгапур застосує у 2018 році SupTech для виявлення порушень щодо боротьби з відмиванням коштів (AML) для Валютного управління Сінгапуру (MAS).

MAS аналізуватиме 3 000 щомісячних звітів про підозрілі операції (STR) пов'язані з ризиками відмивання коштів та фінансування тероризму, які фінансові установи подають у МАС.

Для аналізу звітів використовуються технології обробки природної мови та технології машинного навчання. Наглядачі використовуватимуть виявлену підозрілу інформацію про відмивання грошей для подальших розслідувань.

Технологія автоматично встановлюватиме підозрілі сутності і зв'язок між ними. Та більш глибоко відслідковувати на цій основі трансакції з підозрілих суб'єктів які прямо не потрапили в зону ризику.

У порівнянні аналогічне ручне розслідування тривало б два роки, а використання штучного інтелекту (AI) та машинного навчання (ML), для аналогічної задачі вимагатиме всього декілька хвилин. AI / ML також може виявляти схеми, з ідентифікацією яких люди самотужки не здатні впоратись.


0 Підтримано0 Поправок