1. 3.2. Регулювання P2P (Peer-to-Peer) кредитування

P2P кредитування – це запозичення коштів між не пов'язаними між собою особами, та без залучення фінансового посередника – банку, кредитної спілки тощо. P2P кредитування є важливим елементом глобальних тенденцій розвитку «sharing economy» та за даними аналітики Morgan Stanley щорічно зростає вдвічі.

На сьогодні даний інструмент не підпадає під дію Закону України "Про банки і банківську діяльність" від 07.12.2000 № 2121-III та недостатньо врегульований іншими нормативно-правовими актами, що робить його використання не привабливим для FinTech проектів. Наразі також відсутні законодавчі ініціативи від жодного регулятора ринку фінансових послуг в Україні з цього питання.

Зважаючи на те, що технологія P2P кредитування по факту вже успішно випробовувалась в Україні в рамках сервісів ПриватБанка, Ucredit, Taplend тощо, якнайшвидше необхідно розробити за участі всіх регуляторних органів (НБУ, Нацкомфінпослуг та НКЦПФР) консолідований документ який введе проекти в цієї галузі у безпечне правове поле.


0 Підтримано0 Поправок