1. FinTech в Україні: сучасний стан та ключові проблеми розвитку

Станом на 2018 рік в Україні функціонують більше 80 FinTech-компаній, лише 42% з них були засновані до 2015 року а 84% існуючих вже пропонують на ринку власний продукт. Серед топ-менеджерів таких проектів переважна більшість (70%) – це вихідці з банківського сектору. Тобто FinTech для України є новою галуззю тому потребує нового, сприятливого регулювання.

Відповідно до даних The FinTech Index від ING Bank, у 2017 році Україна опинилася серед 73 країн, які володіють одночасно сприятливою startup-екосистемою та інфраструктурою для розвитку FinTech, за рівнем фінансової інклюзії країна також займає достойне місце. Проте українські регулятори ринку декларуючи свою лояльність до FinTech, не поспішають з боку держави створювати належні умови для подальшого розвитку галузі. Тому Україна за критерієм регуляторної та політичної стабільності – далеко відстає від країн-конкурентів.

Національним банком України була розроблена Комплексна програма розвитку фінансового сектору України до 2020 року, яка передбачає реалізацію низки ініціатив: курс на безготівкову економіку 2020; перехід на стандарти ISO20022; обмін документами у електронному форматі з використанням електронного підпису; віддалена ідентифікація особи; можливість замовлення фінансових послуг онлайн; електронне візування та підпис касових документів; захист прав користувачів фінансових послуг; підвищення фінансової грамотності населення; нові правила для стимулювання ліцензування нових гравців у секторі платежів тощо. Однак станом на сьогодні більшість ініціатив зазначеної програми так і залишилися нереалізованими.


0 Підтримано0 Поправок