КраїнаІнноваційна політикаРеалізація інноваційної політики та результати
СінгапурУ 1990-х роках уряд оголосив мету стати світовим лідером інноваційного розвитку у галузях: life sciences, цифрові медіа (digital media), water/environment industriesУ 2003 р. урядом Сінгапуру було створено національну інноваційну екосистему Biopolis – 2 млн. кв. ф. – біомедицинський дослідницький центр, залучено 7 тис. дослідників, у т. ч. й зі світовим ім'ям та молодих аспірантів (у США їх 10 тис.), побудовані лабораторії, житло, необхідна інфраструктура. Недалеко було створено інноваційну екосистему Fusionopolisу сфері матеріалознавства, цифрових медіа та зелених технологій (залучено 6 тис. дослідників та бізнесменів-інноваторів). У 2009 році у світових рейтингах було оголошено про глобальне лідерство Сінгапуру в цих сферах.
КитайУ січні 2006 р. уряд ініціював початок 15-річного плану розвитку науки і технологій та мету «Китай стане інноваційно-орієнтованим суспільством з часткою фінансування R&D 2,5% ВВП до 2020». План включає інвестування 1,5 трлн. дол. у сім інноваційних стратегічних індустрій: енергозбереження і захист природного середовища; біотехнології; нове покоління ІТ; альтернативні джерела енергії; нові матеріали.На сьогодні створено національні інноваційні екосистеми, забезпечені сучасною інфраструктурою. Залучаються провідні вчені, винахідники міжнародного рівня, створено механізми передачі знань китайській молоді. Отримано велику кількість патентів та інноваційних продуктів.
ЯпоніяУряд оголосив мету – стати глобальним лідером у виробництві інноваційних високотехнологічних батарей (advanced battery technology).З 2007 до 2012 року було інвестовано 275 млн. дол. та отримано низку нових технологій в цій сфері, які комерціалізовані.
ФінляндіяОголошено мету досягнення глобального лідерства у інноваційних технологіях лісового господарства, ІКТ, охорони здоров'я, енергії та екології, у інноваційних технологіях будівництва (3D-printing), медичній інженерії.Урядом створено національну інноваційну екосистему у цих напрямках – Strategic Center for Science, Technology and Innovation у партнерстві з технологічними компаніями, університетами, дослідницькими центрами, учасники якої вже отримали десятки патентів і продуктів.
Австрія, Канада, Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Ірландія, ШвеціяРозробили інструменти стимулювання інновацій – інноваційні ваучери для малого і середнього бізнесу.Ці країни вже використовують Інноваційні Ваучери для стимулювання технологічного підприємництва. Ваучери вартістю від 5 тис. дол. до 30 тис. дол. дозволяють обмінювати їх на обладнання, технологічні консультації від університетів, лабораторій та дослідницьких інститутів, що стимулює трансфер знань та комерціалізацію розробок.
Корея«Стратегія розвитку ІТ 8.3.9».Запуск цієї Стратегії дозволив Кореї розробити більше 10 ІТ-продуктів, що захопили глобальне лідерство.

0 Підтримано0 Поправок